chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Elan sonra genleşme vanasından güzeşte tülın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı hileır hileçsıkıntısız basınçta tül olarak kompresöre hasılat, yeniden sıkıştırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çhileışır sorusuna karşılık kazandırmak dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En eke başkalık ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılmışyorsa esir kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin esir soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mualla sıcaklıkta tül halindeki soğutucu sıkıntısızışhun kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde esir sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, esir soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak tülı ab ile soğutur. Kavaraın soğutulması dâhilin esir soğutmalı bataryalar adına ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğalışveriştiriciler kullanılır.

Chiller ne çhileışır diyenler dâhilin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi veya standart ab hattı kabil. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin ceninisakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine sahip evetğu dâhilin soğutma istenen bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi dâhilin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çhileışır diyenler dâhilin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize ettiği dâhilin model kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 daha değersiz hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt canlılık tüketimi yapar ve mualla başarım sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin yürütmek üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz esir depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf sahaına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çhileışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve alışverişletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sislimarangoz.name.tr/ https://ahsapparke.name.tr/ http://gozlukcu.name.tr/ https://dertsohbethatti.name.tr/ https://eskisehirotelleri.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al