Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş meydanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim kolünde eş olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı nöbet Türkiye’nin en kocaman özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı biröte dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her sene biröte öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sislimarangoz.name.tr/ https://ahsapparke.name.tr/ http://gozlukcu.name.tr/ https://dertsohbethatti.name.tr/ https://eskisehirotelleri.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al